Ласкаво просимо на наш сайт!

Новини

Крути - бій за майбутнє!

🇺🇦29 січня День пам’яті героїв Крут.
🕯День встановлений на вшанування пам’яті 250 студентів Першої Військової школи ім. Б. Хмельницького та Помічного студентського куреня, що вступили в нерівний бій (тривав 5 годин) із 6-ти тисячною армією більшовиків, яка вела наступ на Українську Народну Республіку.
Бій відбувся під Києвом, на залізничній станції Крути біля селища Крути та поблизу села Пам’ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва.
🇺🇦В бою оборонці української державності отримали переконливу військову перемогу. Наступ ворога було зупинено і здійснено організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости.
❗Російсько-більшовицькі нападники втратили боєздатність на чотири дні. Агресор мусив підтягнути нові сили, відремонтувати підірвані та поруйновані мости та залізничні колії, і лише після цього продовжувати свій наступ на Київ. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір.
🏛Битві під Крутами присвячений Меморіал пам’яті героїв Крут.
До його складу входить монумент битви під Крутами, символічна могила-курган, каплиця, озеро у формі хреста, музейна експозиція розміщена в старовинних залізничних вагонах.
Меморіал знаходиться біля села Пам’ятне Борзнянського району, Чернігівської області.
#День_пам_яті_героївКрут #Крути

29.01.2023 | Aдмін

Вернутись назад
Всі новини

Контакти