Новини
Зустріч з Потушинським Сергієм Васильовичем
Поліцейський офіцер Сергій Потушинський Гайсинської громади провів бесіду з учнями 7-11 класів на тему: «Кібернебезпека», щоб нагадати школярам правила безпеки у мережі Інтернет.
Поліцейський розповів школярам про новий рух, що стрімко поширюється серед молоді та застеріг від участі в ньому. Поширення такої субкультури штучне. Це спроба російських пропагандистів провести чергову інформаційно-психологічну операцію та втягнути підлітків у протиправну діяльність.
Під час зустрічі учням було наголошено не приєднуватися до різних сумнівних та малознайомих груп в соціальних мережах, не приймати участі в неформальних угрупуваннях та уникати великі скупчення людей.
До уваги педагогічних працівників, батьків та учнівської молоді📢
- ні в якому разі не приєднуватись до різних груп в соцмережах;
- не відвідувати місця скупчення молоді;
- не приймати участь в неформальних угрупуваннях;
- не вступати в конфліктні ситуації;
- пояснити що воєнний стан, можуть бути в групах представники рф, які провокують дітей до негативних вчинків;
- за всі діяння є відповідальність.
Зустріч з Гудимою Наталією Миколаївною
Сьогодні відбулася зустріч учнів 7 класу ( класний керівник Плоха Вікторія Олександрівна) з ювенальним офіцером поліції Гудимою Наталією Миколаївною.
Метою зустрічі було розширити й поглибити знання про безпечний Інтернет, соціальні мережі та кібербулінг, сприяти обізнаності учнів про небезпеки, які існують в Інтернеті та соціальних мережах і про шляхи їх подолання, мотивувати поширювати цю інформацію у своєму середовищі.
А також, Наталія Миколаївна нагадала здобувачам освіти про відповідальність за вчинення протиправних дій, розповіла про булінг та його прояви, дала відповіді на запитання учнів.
🗣21 лютого – Міжнародний день рідної мови🫶
☝️📃📚✒️Мова – це історія народу.
В ній відбито все його життя:
Наший склад і звичаї і побут
З давнини й до нашого життя.
Довго ти пригнічувалась, мово, -
Промайнув тернистий довгий шлях,
Доки стала мовою народу,
Що звучить з любов’ю на вустах.
🫶Мово моя рідна, материнська!
Ти співуча, ніжна і близька.
Хай же дух незгасний український
У житті нас завжди зігріва.
Процвітай же, мово калинова,
І тобі не в’янути в віках:
💛💙Мелодійна українська мова -
Чарівний, навік коштовний скарб.
☝️З кожним роком на планеті залишається все менше мов. Це пов’язано зі зникненням носіїв мови та втратою культури певного народу. Тому Міжнародний день рідної мови є чудовим приводом згадати про багатство та особливості своєї мови.
🤝Бережімо наш скарб – рідну мову!
👉Повномасштабне вторгнення росії в Україну підштовхнуло мільйони українців до переосмислення свого культурного коріння та своєї національної ідентичності.
👉 З першими ракетами, випущеними по українських містах, прийшло усвідомлення важливості збереження української мови та культури. Саме мова є головною рушійною силою змін національної свідомості, інструментом, який об’єднує, консолідує суспільство та допомагає Україні стати сильнішою.
🤝💛💙Підтримка нашої культури, традицій та мови під час війни посилює нас і послаблює ворога.
Історія Міжнародного дня рідної мови👇
👉Це свято, яке присвячене рідній мові та має особливу історію. Його заснування пов’язано з подією, що відбулася 21 лютого 1952 року в Бангладеші (Східний Пакистан).
☝️У цей день розстріляли місцевих протестувальників через їхнє бажання зберегти рідну мову. Оскільки влада країни визнала урду як єдину державну мову. Однак урду на той час розмовляли лише три відсотки населення.
👉Натомість більшість жителів Східного Пакистану послуговувалися бенґальською мовою. Таким чином, протестувальники загинули, обороняючи рідну мову. З 1971 року, коли Східний Пакистан став незалежною державою, в цей день згадують вбитих протестувальників, які стали народними мучениками.
☝️Історія боротьби українського народу за рідну мову є також нелегкою та кривавою. Однак рідна мова для нас є тим, що зігріває душу та серце.
👉Цікаві факти про нашу рідну мову:
✔️ Українська мова – єдина серед слов’янських мов, що зберегла кличний відмінок. Тому в нас є цілих сім відмінків.
✔️ Особливістю української мови є наявність великої кількості зменшувально-пестливих форм.
✔️ Найдовше слово має аж тридцять літер. Воно означає хімікат для боротьби зі шкідниками: «дихлордифенілтрихлорметилметан».
✔️ Найбільша кількість слів в нашій мові розпочинається на літеру «п», а найменша – на літеру «ф».
✔️ Риси української мови наявні ще в писемних пам’ятках XIV – XV століття.
✔️ Українську мову забороняли близько 134 раз.
👍Це всесвітнє свято було засноване з метою сприяння багатому культурному та мовному різноманіттю. Збереження багатомовності дає можливість зберегти не тільки унікальний погляд на нашу тисячолітню історію і культуру, але й виробити найбільш широкі підходи у сфері взаєморозуміння і людяності, які все ще продовжують зберігати в собі ряд проблем, вирішення яких видається складним завданням.
ДЕНЬ_ГЕРОЇВ_НЕБЕСНОЇ_СОТНІ
🇺🇦🙋♥️
"НЕБЕСНА СОТНЯ--
ПЕРШІ ГЕРОЇ
РОСІЙСЬКО-
УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ."
Слава Україні! 🇺🇦Це гасло🙏♥️🇺🇦 актуалізувалося під час Майдану. Понад дев'ять років тому. День Героїв Небесної сотні – це жалобний день, але він не про смерть, а про героїчну боротьбу, самопожертву, готовність українського суспільства захищати незалежність України. Гасло цьогорічної кампанії – і соціальної, й інформаційної, і всього відзначення – це "Небесна сотня – перші герої російсько-української війни".🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Приєднуємось до щорічної Акції пам'яті.
Пам'ятаємо,
дякуємо,♥️🇺🇦🙋
пишаємось....
День єднання
💙💛 День єднання - молоде свято: у нього ще немає сформованих традицій. Та в умовах війни воно набуло особливого сенсу – демонструвати усьому світові, що ми, як ніколи раніше, єдині та попри все будемо до переможного кінця відстоювати свою незалежність.
Наша єдність має залишитись міцним ланцюгом, який захищає та оберігає всіх нас і Україну не тільки в цей день, а й на віки. Тільки разом ми сильні, бо наша сила – у єдності. Разом і спільними зусиллями – до Перемоги! 🇺🇦