Новини
28 жовтня - День визволення України
До обеліска я в задумі стану,
До сивини своєї на путі.
Скажу „спасибі” тихо ветерану,
Що вдруге народив мене в житті.
На картах не знайти мої дороги –
Мій бойовий, мій босоногий шлях.
За вбитим батьком йшов до перемоги
Траншеями по спалених полях.
Сльоза зорі стоїть над обеліском,
Сховавши клопоти людські і сни.
Сьогодні треба поклонитися всім низько,
Усім хто не прийшов з війни!
28 жовтня наша країна відзначає День визволення України від німецько-нацистських загарбників. Ця дата залишиться найсвітлішим спомином у серці кожного громадянина України. Адже, саме Україна зазнала найбільших жертв і руйнувань у страхітливій Другій світовій війні.
В рамках відзначення 77-ї річниці визволення України від німецько- нацистських загарбників у нашій школі було проведено ряд заходів:
- історико-патріотична викладка літератури «Рокам ніколи пам’яті не стерти»;
- історична хвилина біля книжково-ілюстративної виставки «На пам’ять не покладено табу»;
- конкурс читців патріотичних віршів «Спасибі вам, солдати перемоги».
Також, відбулося покладання квітів до пам’ятника загиблих у Другій світовій війні.
Тренінг "Протидія булінгу"
Сьогодні у 8 класі пройшло заняття з елементами тренінгу «Протидія булінгу».
Під час заняття учнів було ознайомлено з поняттям булінгу, соціальними ролями у булінгу та стилями їх поведінки.
Щоб навчити учасників тренінгу розпізнавати соціальні ролі булінгу була проведена вправа "Відгадай хто". А вправа "Тягар емоцій"надала можливість учасникам відчути переживання, які виникають у жертви булінгу та виховувати почуття емпатії.
З’ясувати причини поведінки учасників булінгу допомогла вправа "Чому так стається". Вправи "Скринька безпеки" та "Я зможу допомогти"сприяли виробленню навичок безпечної поведінки у небезпечних для дітей ситуаціях, пошуку шляхів захисту у ситуації булінгу.
Всесвітній день яблук
У календарі незвичайних дат 21 жовтня відзначається Всесвітній день яблук. Яблуня – найпопулярніше фруктове дерево, тому і заслуговує на таке свято. Зокрема, в Україні з давніх-давен яблука цінують не лише за красу і смак, але й за цілющі властивості. Багатий урожай яблук восени символізує достаток та благополуччя української родини. Оспівані вони і в міфології та літературі: у пам’яті відразу зринають рядки українського поета Максима Рильського «Яблука доспіли, яблука червоні!» чи Миколи Руденка «Ви їли яблука з моєї України?»
Не оминули увагою яблучний день і в нашій школі. Учні нашої школи під керівництвом класних керівників підготували та провели своєрідні яблучні посиденьки. Із задоволенням ласували смаколиками, приготовленими із яблук: яблука в клярі, шарлотка, рогалики із яблучним повидлом, яблучні «трояндочки», яблучний пиріг та ін. Отож, Всесвітній день яблук виявився корисним, цікавим і «смачним»!
ПІДСУМКИ " МІСЯЧНИКА ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ"
Відповідно до Плану основних заходів цивільного захисту ланки Гайсинської міської територіальної громади Вінницької територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту на 2021 рік затвердженого рішенням виконавчого комітету Гайсинської міської ради №92 від 19 травня 2021 року, керуючись п.п.19-20 ч.4 ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з 17 вересня по 17 жовтня 2021 року в закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ст..с.Чечелівка проводився «Місячник цивільного захисту»
В ході місячника проведено такі заходи:
1. Відкритий урок «Безпека життєдіяльності» ( 6 клас )
2. Відкритий урок «Небезпечні ситуації соціально-політичного характеру»
( 11клас)
3. Перегляд відеосюжетів на тему ЦЗ (5-7класи)
4. Години спілкування «Небезпечні ситуації» (1-11 класи)
5. Екскурсії з демонстрацією пізнавального матеріалу з питань пропаганди здорового, активного способу життя з дотриманням карантинних заходів щодо запобігання та розповсюдження коронавірусу SARS-CoV-2.(5-11 класи)
6. Бесіда «Уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами»(9-11класи)
7. Виставка малюнків «Небезпека очима дітей»
8. Дитячі конкурси з оцінки можливостей дітей орієнтуватися у НС у повсякденному житті.
9. Практичне заняття на тему «Надання само- та взаємодопомоги у разі поранень, кровотеч, переломів, опіків(9-11класи)
10. Практичний тренінг з евакуації учнів та працівників з приміщення школи .
11. Проведення спільних занять між батьками та дітьми на випадок виникнення НС
12. Проведення днів відкритих дверей із демонстрацією пізнавальних матеріалів, з питань пропаганди здорового, активного способу життя;
Привітання з Днем захисника України
Шановні захисники незалежної України!
Прийміть щиросердні вітання з нагоди Дня захисника України! Це свято відзначається в українському суспільстві в день великого православного свята – Покрови Пресвятої Богородиці. Саме Свята Покрова здавна була захисницею українського козацтва, а тепер і Українського війська.
Сьогодні День захисника Вітчизни є особливим для тих, хто зі зброєю в руках боронить нашу землю. Усвідомлюючи своє високе призначення – охороняти життя та мирну працю свого народу, сьогоднішнє покоління героїв сучасної історії України бере приклад із своїх попередників. Адже любов до рідної землі та батьківської хати, повага до українських традицій та рідної мови передалася їм у спадок та ні за яких обставин не можуть бути знеціненими.
Шановні захисники України! Дякуємо вам за відданість Україні та її народу! Нехай наша священна українська земля назавжди буде благословенною, вільною та незалежною!Бажаємо вам і членам ваших родин міцного здоров’я на довгі роки, злагоди, добра і миру, успіхів у повсякденному житті та у військовій службі в ім’я розбудови Українського війська!
День захисника України та День козацтва
Унікальність нашої історії й нашого народу полягає в тому, що в козацтві виявився творчий і волелюбний дух наших предків.
Тож напередодні цього чудового свята, з 11 по 14 жовтня 2021 року, класні керівники нашої школи провели у своїх колективах до Дня захисника України різноманітні заходи:
– Години спілкування: «Наша слава козацька не вмре, не загине!», бесіди: «Ми – нащадки козацької слави», які були спрямовані на виховання в учнів патріотизму, інтересу до вивчення історії свого народу, бажання стати нащадками славних лицарів – українських козаків;
– Учні початкових класів разом зі своїми класними керівниками підготували та провели виховний захід «Козацькому роду нема переводу».
–Для учнів 8,9,10, 11 було проведенно спортивно-розважальні змагання «Козацькі забави». Цікаво було спостерігати за учнями, які стали учасниками спортивної естафети. Вони щиро раділи тому, що беруть участь у таких чудових заходах. А як вболівали за своїх однокласників ті, хто не зміг прийняти участь у цікавих змаганнях на швидкість, спритність, витримку;
– Класні керівники 5-7 кл. підготували дітей до Квест-гри: «Легенди козацького краю». Учні демонстрували своє вміння у складанні картин, брали участь в різних конкурсах. Проведення таких заходів допомагає дітям краще пізнати історію свєї країни, адже нашим сучасникам потрібно дбати про культурне і духовне відродження народу, потрібно навчитися пишатися тим, що ми – українці.