Новини
Вечорниці у світлиці
У нашій школі відбулися справжні вечорниці. Молодь зібралася в стилізованому під українську хату, святковому залі, де панував неповторний дух жартів, веселих пісень, забав. Парубки мірялися силою, дотепністю та ще й бешкетували. А дівчатка, наче квіточки, мліли від хвилюючого очікування ворожіння та залицянь хлопців.Приймала гостей дбайлива і чарівна господиня. Було приємно спостерігати за молоддю, яка, забувши на деякий час про сучасні гаджети, поринула в неперевершений світ українських звичаїв і традицій. Дуже сподобалися дівчаткам жартівливі ворожіння та пророцтва: і чобітки складали, і ниточки долі в’язали, і віночок ловили, і неслухняні горішки рахували, і у дзеркальце із свічкою вдивлялися. Вечорниці вдалися на славу!
Кульмінацією вечорниць стало частування усіх присутніх українськими стравами: смачними варениками з капустою і картоплею, рум’яними пирогами.
Всеукраїнська акція
Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його. Саме тому щорічно, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію "16 днів проти насильства". 10 грудня в рамках проведення акції "16 днів проти насильства" з учнями 7 класу було проведенно профілактичну бесіду з метою недопущення проявів насильницьких дій під час навчального процесу, зокрема булінгу та домашнього насильства старшим інспектором ювенальної превенції капітаном поліції Гудимою Наталією Миколаївною. Наталія Миколаївна роз’яснила школярам про відповідальність за неправомірні дії та їх негативні наслідки. А також з чнями початкових класів було проведенно виховну бесіду про права дітей та обговорено право кожного на захист своїх прав та інтересів. Діти із задоволенням вивчали свої права та обіцяли виконувати обов’язки.
День української хустки
Наша рідна Україна – це край, де почалося наше життя, тут жили наші прадіди, тут корінь українського народу, який сягає в глибину століть.
Ми українці, а значить маємо знати свою історію, розвивати культуру, традиції любити свій народ, а це значить шанувати мамину пісню, що вчила добра, ласки, пам’ятати батьківську хату, бабусину скриню, з трепетом брати в руки речі, які в ній є, і берегти як найціннішу реліквію.
Здавна зберігає наш народ пам’ять про хустку як про давній символ. Хустка-перша ознака одягу жінки – була широко розповсюджена по всій Україні і відіграє велику роль для української дівчини, жінки.
Тому, у всесвітній день хустки, учениці та вчителі нашої школи, активно долучились до флешмобу з нагоди даної події, адже ми, пам’ятаємо та збагачуємо українську культуру. Закликаємо і вас доєднуватись до таких акцій!
До уваги батьків!!!
Акція "Запали свічу"
День пам’яті жертв Голодомору
До Дня пам’яті жертв Голодомору в нашій школі було проведено низку заходів.
Серед них перегляд документальних фільмів, виховні години, виставки.
У п’ятницю, 27 листопада, відбулася загальношкільна акція вшанування пам’яті жертв Голодомору «Незабудка памֹ’яті», до якої учні готувалися заздалегідь. Кожен учень із цупкого паперу виготовив незабудку. Діти прикріпили символічну квітку-незабудку на панно карти України.
28 листопада ввечері школярі разом з батьками запалять на підвіконниках свої домівок свічки пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. в Україні.
Акція проводиться з метою збереження пам’яті про національну трагедію, глибокого усвідомлення причин і наслідків геноциду, політичних репресій українського народу та виховання почуття патріотизму.