Новини
Чарівне свято Новий рік...
Новий рік - період чудес, свято радості, щастя та очікування чогось нового та неймовірного. Коли діти дорослішають, дуже важливо зуміти зберегти у їх серцях віру в чудеса. А Новий рік - це свято, коли чудеса трапляються щосекунди. Всі учні з нетерпінням чекали цього дня, коли до них завітає чарівна Новорічна казка з Дідом Морозом, Снігуронькою, подарунками, яскраво-казковим бал-маскарадом та, звичайно ж, веселим хороводом навколо красуні-ялинки.
Щороку Чечелівська школа сумлінно готується до Новорічних свят.
23 та 24 грудня у нашій школі відбувалися свята - новорічні ранки, квести та новорічні мюзикли для учнів.
Кожен захід пройшов неперевершено і яскраво, подарував масу приємних емоцій.
Свято Святого Миколая
Взимку є чимало свят, яких з нетерпінням чекають дорослі та діти. Цей святковий зимовий час розпочинається 19 грудня, коли відзначається День Cвятого Миколая.
Напередодні цього дня діти згадують усі свої добрі та погані вчинки, а також пишуть листи до Святого Миколая.
Нині ми пов’язуємо свято Миколая тільки з подарунками і часто навіть не здогадуємося про глибоке релігійне коріння та особливості відзначення цього свята нашими предками. Святий Миколай (або Ніколаус) – це реальна історична особа, візантійський єпископ, що прославився своєю любов’ю до дітей і допомогою бідним. Щиро і таємно роздав свою велику спадщину бідним, бо поважав одне багатство – Милосердя. Цим заслужив нагороду у Бога: творити чудеса. Невидимою рукою Святий Миколай обдаровує нас і сьогодні.
День святого Миколая – одне з найулюбленіших дитячих свят. Українці з давніх-давен вважають Миколая своїм заступником, захисником бідних і знедолених, який завжди несе Добро.
Цікаво та весело 19 грудня пройшло свято Миколая в нашій школі. Учні 7 класу із класним керівником підготували чудову літературно-музичну композицію “Ой хто, хто Миколая любить”. Діти ознайомили присутніх з історією свята, розповіли про благодіяння Миколая-Чудотворця, розповідали вірші, співали пісні. По закінченню заходу діти отримали подарунки від Святого Миколая, учні 1-11 класів отримали новорічні подарунки від ТОВ ПК «Зоря Поділля», учням початкових класів поталанило вдвічі: вони ще й отримали новорічні подарунки від народного депутата Миколи Івановича Кучера.
Вечорниці у світлиці
У нашій школі відбулися справжні вечорниці. Молодь зібралася в стилізованому під українську хату, святковому залі, де панував неповторний дух жартів, веселих пісень, забав. Парубки мірялися силою, дотепністю та ще й бешкетували. А дівчатка, наче квіточки, мліли від хвилюючого очікування ворожіння та залицянь хлопців.Приймала гостей дбайлива і чарівна господиня. Було приємно спостерігати за молоддю, яка, забувши на деякий час про сучасні гаджети, поринула в неперевершений світ українських звичаїв і традицій. Дуже сподобалися дівчаткам жартівливі ворожіння та пророцтва: і чобітки складали, і ниточки долі в’язали, і віночок ловили, і неслухняні горішки рахували, і у дзеркальце із свічкою вдивлялися. Вечорниці вдалися на славу!
Кульмінацією вечорниць стало частування усіх присутніх українськими стравами: смачними варениками з капустою і картоплею, рум’яними пирогами.
Всеукраїнська акція
Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його. Саме тому щорічно, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію "16 днів проти насильства". 10 грудня в рамках проведення акції "16 днів проти насильства" з учнями 7 класу було проведенно профілактичну бесіду з метою недопущення проявів насильницьких дій під час навчального процесу, зокрема булінгу та домашнього насильства старшим інспектором ювенальної превенції капітаном поліції Гудимою Наталією Миколаївною. Наталія Миколаївна роз’яснила школярам про відповідальність за неправомірні дії та їх негативні наслідки. А також з чнями початкових класів було проведенно виховну бесіду про права дітей та обговорено право кожного на захист своїх прав та інтересів. Діти із задоволенням вивчали свої права та обіцяли виконувати обов’язки.
День української хустки
Наша рідна Україна – це край, де почалося наше життя, тут жили наші прадіди, тут корінь українського народу, який сягає в глибину століть.
Ми українці, а значить маємо знати свою історію, розвивати культуру, традиції любити свій народ, а це значить шанувати мамину пісню, що вчила добра, ласки, пам’ятати батьківську хату, бабусину скриню, з трепетом брати в руки речі, які в ній є, і берегти як найціннішу реліквію.
Здавна зберігає наш народ пам’ять про хустку як про давній символ. Хустка-перша ознака одягу жінки – була широко розповсюджена по всій Україні і відіграє велику роль для української дівчини, жінки.
Тому, у всесвітній день хустки, учениці та вчителі нашої школи, активно долучились до флешмобу з нагоди даної події, адже ми, пам’ятаємо та збагачуємо українську культуру. Закликаємо і вас доєднуватись до таких акцій!