Новини
Визволення Гайсинщини
14 березня – особливий день для гайсинчан, це день, який став підсумком стражденного воєнного періоду другої світової війни, що тавром позначився на Гайсинському краї. В цей день зі сльозами на очах за полеглими у боях рідними людьми були сказані перші слова: «Ми вільні, ми змогли, перемога за нами….»
14 березня минає 77 роки від Дня визволення нашого краю – Гайсинщини від фашистських окупантів. Гайсин був окупований з 24 липня 1941 року по 14 березня 1944. Це були страшні дні в житті наших гайсинчан. Кількість жителів скоротилася на 16 тис. чоловік. Про страшні дні окупації нам нагадує урочище Белендіївка, де було розстріляно 8 тис. жителів міста.
Був березень 1944 року, деінде лежав сніг, було бездоріжжя. Саме в цей час війська II українського фронту після визволення Христинівки, Умані підходили до Гайсина. Бійці 232 стрілецької дивізії йшли в напрямку Гайсина. Підрозділи 42-ої дивізії звільнили 12 березня села Тишківку, Чечелівку, Рахнівку, Кущинці. 13 березня — Гнатівку, Тимар, Зятківці, а 14 березня — Бубнівку, Басаличівку, Харпачку, Степашки. Воїни 163-ї дивізії звільнили 12 березня хутір Петровський, Митків, Грузьке, Борсуки, Кіблич, а 13 березня - Ладижинські Хутори. 13 березня визволителі очистили від ворога Гунчу, Кисляк, вийшли на окраїну Гайсина, це був 797 стрілецький полк під керівництвом Данила Бурбелюка, уродженця села Крутогорб, нашого земляка. Затримати наступ фашистам не вдалося, тому було швидко захоплено мости, бої в місті не вщухали всю ніч, палали будинки. Під кінець дня визволителі форсували річку, вийшли до залізниці. Вранці 14 березня місто повністю було звільнене від фашистів. Воїни рухалися на захід, визволяючи села Гайсинського району та Вінницької області, м. Вінниця було визволено 20 березня. Солдати йшли на захід, залишаючи могили полеглих за визволення нашого краю, деякі вулиці носять імена наших визволителів, зокрема Данила Штельмаха (командира 797 стрілецького полку 232 дивізії).
Учні нашої школи вшанували пам'ять загиблих учасників подій покладанням квітів до меморіалу.
Переконані, що пам’ять про безцінний внесок українців у перемогу над нацизмом у Другій світовій війні має жити в серцях майбутніх поколінь. Пам’ятаємо та шануємо бойові подвиги і самовідданість наших героїв.
Великий Шевченко – 207 років від дня народження національного генія
9 березня 2021 року минає 207 років від дня народження національного генія і пророка, духовного батька українства Тараса Григоровича Шевченка.
Поетична спадщина Кобзаря – це понад 240 творів, а живописна – приблизно 1200 робіт (олійних картин, акварелей, сепій, офортів, малюнків). Тож навіть якби Шевченко не став геніальним поетом, то він все одно був би відомий світові як великий український художник. Творчість Шевченка-поета й Шевченка-художника ідейно й тематично єдині, взаємопов’язані і доповнюють одна одну.
Шевченко – творець в українській літературі, в духовному житті України того могутнього і нещадного духу національної самокритики, того «національного сорому», який завжди є потребою і передумовою великого національного руху, всякого національного відродження. Поезія Тараса Шевченка давно стала нетлінною і важливою частиною духовного єства українського народу.
Шевченко для нас – це не тільки те, що вивчають, а й те, чим живуть. З чого черпають сили й надії. У глибини майбутнього посилав він свої непорушні заповіти синам свого народу, і серед цих заповітів перший і останній:
Свою Україну любіть,
Любіть її... во время люте,
В остатню тяжкую минуту
За неї Господа моліть.
Зі святом Весни!!!
Дорогі наші матері, дружини, доньки, сестри!
Прийміть найщиріші вітання з самим теплим весняним святом – 8 Березня! Це свято відзначається своєю особливою чарівністю та неповторністю, є символом сердечності, доброти, кохання, радості і тепла.
В усі часи ви, наші дорогі жінки, були і залишаєтеся символом щастя, миру й злагоди в сім’ї та суспільстві. Ніжність і краса, турбота й любов, надія та кохання – усім найціннішим у житті ми зобов’язані нашим дорогим жінкам.
Починається весна, оживає природа, народжуються нові надії. Тож, шановні жінки, дозвольте від всієї душі вам побажати, щоб ця весна разом зі свіжим подихом повітря та теплими сонячними променями принесла із собою мирне життя, щоб кожен ваш день був сонячним і радісним.
Міцного здоров’я вам та вашим рідним та близьким, Божого благословення, щасливої жіночої долі, добра, злагоди, любові та здійснення усіх життєвих планів, надій і мрій!
Зі святом!
ВА Ж Л И В А І Н Ф О Р М А Ц І Я !
Про переведення на дистанційну форму навчання закладів загальної середньої освіти
ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ УЧНІВ ТА БАТЬКІВ !
ПРО ПЕРЕВЕДЕННЯ НА ДИСТАНЦІЙНУ ФОРМУ НАВЧАННЯ УЧНІВ 5-11 класів
Леся Українка - поетична квітка України
«На світі запалає покинутий вогонь моїх пісень,
І стримуваний пломінь засіяє,
вночі запалений, горітиме удень».
25 лютого 2021 р. виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки – видатної української письменниці та громадської діячки, однієї з центральних постатей національної культури.
Леся Українка, наділена потужними і стійкими громадянськими почуттями, високим благородним обов’язком, вірно і повноцінно служила людям, віддаючи свої сили, знання, енергію, талант боротьбі за їхнє щастя, за наближення і торжество на землі справедливості, добра, гуманістичних ідеалів. Літературна спадщина Лесі Українки – органічна і невіддільна складова частина української літератури й культури. Її твори перекладені багатьма мовами світу, її творчість увійшла у безсмертя. Але кожен повинен відкрити поезію Лесі Українки для себе сам, узяти те, що потребує.