Дорогі освітні управлінці та педагоги, це Міністерство освіти і науки зі своєю традиційною розсилкою актуальних новин за тиждень! Дякуємо усім, хто нас читає постійно, а також вітаємо новачків – завдяки рекомендаціям наших читачів минулого тижня до розсилки ми додали ще 62 людини, які тепер щочетверга отримуватимуть новини від МОН. Якщо ви знаєте ще когось, кому може бути цікава та потрібна інформація у цих листах, будь ласка, поділіться контактом через наступну онлайн-форму: forms.gle/ojXWoGFkRZgtrRNYA. Нагадуємо також, що отримання цієї розсилки – виключно добровільне. Якщо ви НЕ ХОЧЕТЕ її отримувати, будь ласка, дайте знати про це у цій формі: forms.gle/2jRAuC5NEnhYkKJp8. А тепер до найголовнішого – наших новин! КАРАНТИН ПРОДОВЖЕНО ДО 22 ТРАВНЯ Уряд продовжив загальнонаціональний карантин в Україні – він триватиме до 22 травня 2020 року. З постановою КМУ можна ознайомитись тут: bit.ly/2zXHQum. Таким чином, всі заклади освіти, зокрема школи, продовжують працювати з використанням технологій дистанційного навчання. Декілька ресурсів, що можуть стати вам у нагоді, з огляду на продовження карантину: - МОН та ГО “Смарт освіта” підготували посібник з рекомендаціями для організації дистанційного навчання у молодшій, основній та старшій школі. У ньому – огляд основних інструментів для організації дистанційного навчання, рекомендації щодо того, як скласти розклад, налаштувати режим роботи вчителя/вчительки та зворотній зв’язок з учнями, а також про особливості оцінювання та контролю під час карантину. Новина про це тут:bit.ly/2xIRoJ6. Сам посібник можна завантажити за посиланням:bit.ly/2SI4MEr.
- Дистанційний урок з біології для 6-10 класів про коронавірусну інфекцію COVID-19 (4 варіанти уроку, з адаптацією для кожного класу). Заняття знайомить учнів зі шляхами передачі інфекції, дає практичні поради, як діяти під час пандемії нового коронавірусу та як вберегти себе. Урок створено з можливістю проведення через відеозв’язок або без нього – за умов обмеженого доступу до інтернету чи ґаджетів. Усі матеріали можна завантажити тут: bit.ly/2SHYCEr. Докладна новина на сайті МОН тут:bit.ly/3bbISQi.
- Цікавий вебінар про ефективний контент на уроках української мови та літератури для здійснення формувального оцінювання (середня та старша школи) від вчительки української мови та тренера проекту “БомбеЗНО” Ольги Питюр. Відеозапис трансляції можна подивитися тут:bit.ly/3bbBAfF, а завантажити презентацію – тут: cutt.ly/bykhNmj.
- Щочетверга о 18:00 Science Teens Platform проводить у Instagramінтерактивні прямі ефіри з українськими науковцями та науковицями. Вже встигли поговорити про астероїди та Армагеддон, вплив тривоги на організм і подолання стресу, екзопланети і космічний туризм. Деталі та сторінка Science Teens Platform тут: instagram.com/p/B_C0ZMHJ-ju.
- Нагадуємо, що ми також створили для вас спеціальний сайт, де зібрано всю інформацію про зміни в освіті через карантин (для шкіл там є окремий розділ) – mon-covid19.info.
МОН РОЗРОБИЛО НОВИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ СТАНДАРТ ВЧИТЕЛЯ. ДОКУМЕНТ НА ГРОМАДСЬКОМУ ОБГОВОРЕННІ Дуже важлива ваша допомога – будь ласка, долучайтесь до обговорення Професійного стандарту вчителя. Цього тижня МОН оприлюднило документ до громадського обговорення. Стандарт описує основні трудові функції та умови праці вчителів, встановлює єдині вимоги до їхніх загальних та фахових компетентностей відповідно до кваліфікаційної категорії, а також умови допуску до роботи. Зауваження та пропозиції до проєкту приймаються до 20 травня в письмовому вигляді або електронною поштою за адресами: - Міністерство освіти і науки України, проспект Перемоги, 10, м. Київ, 01135, - e-mail: profstandart2020@gmail.com. Докладна новина на сайті МОН тут: bit.ly/3bcZ2sK. З документом можна ознайомитись тут: bit.ly/2SDlQLS. Дякуємо, що залишаєтесь разом із нами! Кожен відкритий вами лист цієї розсилки радує нас і переконує, що наша праця – недаремна! Порадити, як нам вдосконалити листи, ви можете за формою: forms.gle/z1sG4BeHdqWYa7848. Нам дуже важлива ваша думка :-) До наступного четверга! З щирими побажаннями сил та наснаги команда Міністерства освіти і науки України |