Новини
День Українського добровольця
Відзначення Дня Українського добровольця саме 14 березня обрано не випадково. Саме цього дня 2014 року з Майдану Незалежності в місті Києві, одразу ж після завершення буремних подій, пов’язаних з Революцією Гідності, на тренувальну базу в Нових Петрівцях відправилися перші добровольці, де почали підготовку до участі в боротьбі за територіальну цілісність України.
Рішення про відзначення цього дня було прийнято Постановою Верховної Ради України від 17 січня 2017 року № 1822 «Про встановлення Дня українського добровольця». Це було зроблено з метою зміцнення патріотичного духу в суспільстві, підвищення суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань.
Дякуємо добровольцям за їх подвиг, готовність віддати своє життя заради незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. Хочемо побажати їм у цей день міцного здоров’я, витримки, мужності та віри у ПЕРЕМОГУ. Нехай Господь Бог береже вас від ворожої кулі.
Схиляємо у скорботі свої голови в пам’ять про тих добровольців та воїнів, які полягли на полі бою й не повернулись додому, до рідних домівок, до своїх батьків, матерів, коханих та дітей.
Вічна слава героям, які полягли за Україну! Герої не вмирають!
Подвиг українських добровольців житиме у віках.
Міжнародний День рідної мови
Мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ.
21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. В Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема мови на українських землях нараховує кілька століть.
До відзначення Міжнародного Дня рідної мови долучилася вся шкільна родина. 21 лютого в стінах нашої Альма-матер проводилися різноманітні заходи, в яких активну участь беруть учні та вчителі української мови та літератури:
- конкурс малюнків «Живи, прекрасна наша мова»,
- гра «Мовознавче кафе «Словечко», «круглий стіл» «Стежками поезій Лесі Українки»,
- виставка книг у бібліотеці «Рідна мова калинова»,
- екскурсія до народознавчої світлиці,
- виховні години «Чарівні звуки, рідне слово – моя сердечна українська мова».
Акція "Ангели пам’яті"
Учні нашої школи взяли активну участь у тихій акції "Ангели пам'яті". Вони виготовили та розвісили на деревах біля школи символічні витинанки у вигляді ангелів, які символізують жертв кривавого вбивства невинних і героїчних людей у центрі Києва – у пам'ять про Небесну Сотню, яка тепер тримає над нами небо. Кожен може приєднатися до нас і повісити свого паперового Ангела пам'яті жертв на Інститутській і поставити свічки у пам'ять про загиблих за Україну, за нашу з вами свободу і гідність.
ДЕНЬ ЄДНАННЯ
Сьогодні о 10:00 учні нашої школи доєдналися до загальнонаціонального виконання Державного Гімну України.
#UAразом
У єднанні - незламна сила України!!!
День безпечного Інтернету
9 лютого світова спільнота відзначала День безпечного Інтернету. Відповідні заходи проходять у всьому світі з метою привернення уваги громадськості до важливості створення безпечного Інтернет простору для наймолодших користувачів. Наша школа не стала виключенням та долучилася до проведення даних заходів.
Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді.
9 лютого у школі було проведено ряд заходів для учнів з метою поглиблення їх знань про безпечний Інтернет.
Проведені заходи дозволяють зробити акцент на позитивному використанні технологій і вивчити роль, яку ми всі граємо в цілях сприяння створенню кращої і більш безпечної онлайн-спільноти. Вона служить закликом для молодих людей, батьків, вихователів, вчителів, соціальних працівників, співробітників правоохоронних органів, підприємств, політиків і широких верств суспільства, щоб об’єднатися з метою сприяння та створення найбільш позитивного і кращого Інтернету.
Бій під Крутами
На Аскольдовій могилі
Поховали їх –
Тридцять мучнів українців,
Славних, молодих….
Як символічно звучать слова Павла Тичини, присвячені пам’яті загиблих у нерівному бою на залізничній станції Крути. Влучно кажуть: «Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього». І це дійсно так, бо так само, як дерево тримається на землі своїм корінням, так людина тримається на землі своїм минулим.
29 січня виповнюється 104 роки від бою між українськими військовими курсантами та російськими військами під командуванням генерала Муравйова під Крутами. 29 січня 1918 року на залізничній платформі в Крутах до 520 українських вояків і студентів з 16 кулеметами та однією гарматою дали бій росіянам, які мали десятикратну перевагу в живій силі, бронепотягах та артилерії.
29 січня 1918 року – це не лише день скорботи за українською молоддю, а й день величі духу української нації, жертовності та героїзму справжніх патріотів.